الو خیاط
جناب دارن هاردی و تصمیم بزرگ من
اَلو خیاط™
-
25 آذر 1400
جناب دارن هاردی و تصمیم بزرگ من
زمان مورد نیاز برای مطالعه:
3 دقیقه
0

رابطه خیاطی آنلاین، جناب دارن هاردی و تصمیم بزرگ من

تو این مقاله کوچیک، قصد دارم رابطه خیاطی آنلاین، تصمیم مهم من در زندگی و در نهایت، نویسنده مشهور آقای دارن هاردی رو براتون تعریف کنم؛ بزارید از اینجاش بگم:

دیدید بعضی آدما بعد از مطالعه یه نکته انگیزشی، یهو جو گیر میشند، راه میوفتند تو خیابون از گدای سر کوچه تا بقال محله و بچه کوچیکای دم مدرسه رو با استدلال به همون نکته، موعظه میکنند؟ بعد از اینم که کلی آدمارو پند دادند و راه راست رو کشیدند سمتشون، آخردست اون ایده یا نکته رو به مدت طولانی (نهایتا دو هفته) در زندگی اجرا میکنند و از زندگی رویایی خودشون لذت میبرند؟

من دقیقا یکی از  همون آدمام! من از همونام که اگر امشب کتابای آموزش فروشندگی “برایان تریسی” رو خوندم صبح ساعت ۶ پامیشم میرم برای تغییر زندگیم به مردم جوراب بفروشم تا با تجربه های به دست اومده میلیاردر بشم و اگر “کتاب معجزه شکرگذاری راندا برن” رو خوندم، اتاقمو پر میکنم از عکس اعضای بدنم مثل دست و پا و حتی ناخن شست پام تا یادم بمونه که همیشه باید بابتشون شکرگذار باشم.

در هر حال از بخت بد یا شایدم خوب، این آخریا کتاب “اثر مرکب دارن هاردی” رو به پیشنهاد یک دوست عزیز که از این رفتار و خصلت بارز من خبر نداشت خوندم. (بازم خوبه کتاب “قورباغه ات را قورت بده” رو پیشنهاد نداد) در هر حال این کتابو خوندم و وسطاش فهمیدم نویسنده میخواد بگه من با حذف رفتارهای کوچیکی که باعث تلف شدن زمان و انرژیم میشد، تونستم به کلی موفقیت بزرگ دست پیدا کنم… بعدش چیشد؟ یه تصمیم بزرگ برای تغییر زندگیم گرفتم! حذف عادت هایی که باعث میشد زمانم الکی تلف بشند…

خیاطی آنلاین و تصمیم بزرگ زندگی

الوخیاط

 • در راستای تصمیم بزرگ، اول از همه متوجه شدم که زمان زیادی از روزم رو برای بیرون آوردن خودرو از پارکینگ و بعد از اون پیدا کردن جای پارک و ترافیک و… از دست میدم. پس، تصمیم اول شد استفاده از تاکسی اینترنتی برای عبور و مرور به جای خودرو شخصی! (تا قبل از افزایش کرایه هاشون خیلی جواب میداد)
 • تصمیم دوم، استفاده کمتر از تلفن همراه و مخصوصا شبکه اجتماعی اینستاگرام بود (که کلا دو روز بهش پایبند بودم)
 • و در نهایت تصمیم سومی که اصلا براش دارم این مقاله رو مینویسم، استفاده از خدمات آنلاین خیاطی!

  راستش خودم با این آخری خیلی حال کردم… میدونید چرا؟ چون وقتی تصمیم گرفتم به جای تلف کردن ۶ ساعت از زمانم در هفته برای رفت و برگشت به خشکشویی، از خدمات خیاطی آنلاین استفاده کنم، تازه فهمیدم واقعا چقدر زمان ارزشمندی دارم که اینقدر به تلف نکردنش حساسم.

تاثیر بزرگی که خدمات خیاطی آنلاین روی من گذاشت…

گفتم دلیل اصلی که باعث شد من این مقاله رو بنویسم، موضوع خیاطی آنلاین بود… راستش من هنوز تو فکر پیدا کردن عادت های بدی بودم که داشت باعث میشد زمانم رو از دست بدم… که یهو کت و شلوار بابام اومد تو صورتم و مامانم با عصبانیت ازم خواست که پاشم و لباس بابام رو ببرم تحویل خشکشویی بدم. ایده از همین جا جرقش زده شد! چرا باید اینهمه زمانم رو برای رفتن به خیاطی تلف کنم؟

پس دویدم سر رایانه، صف دانلود سریال game of thrones رو استپ کردم و شروع کردم دنبال راهی گشتن که بتونه برای جلوگیری از تلف شدن زمان گرانبهام در ترافیکِ رسیدن به خشکشویی کمکم کنه… همینطور که کلمات مختلف رو تو گوگل جستجو میکردم، یهو خود گوگل پیشنهاد این کلمه رو داد “خدمات خیاطی آنلاین”

خب راستش فکر نمیکردم واقعا خیاطی آنلاین هم وجود داشته باشه اما وقتی کلیک کردم روش، دیدم یه سایت اون بالا اومد به اسم الو خیاط. واردش شدم و دیدم اِی بابااااا علم چقدر پیشرفت کرده!

طرف سایت زده، توش سفارش ثبت میکنی، خیاطشو میفرسته میاد اندازتو میگیره، میره، میدوزه، میاره، میپوشونه و اصن همه کار میکنه! همینطور که تو سایت میگشتم فهمیدم اینا خیلی خفن تر از اینان. به غیر از دوخت لباس، کلی کار دیگه مثل دوخت پرده، تعمیر لباس، خشکشویی و همه رو به صورت آنلاین انجام میدند.

یعنی سفارش میدی، رایگان میاد خودش میبره و میدوزه و… اما خب اینا چه تاثیری میتونه روی من داشته باشه؟ راستش با دیدن این حد از پیشرفت علم، یه تصمیم مهم تو زندگیم گرفتم!

با خودم فکر کردم وقتی میتونم با یه رایانه یا گوشی تلفن، هم غذا سفارش بدم، هم مواد غذایی بخرم، هم نیروی خدمت کار منزل خبر کنم و هم حتی سفارش آنلاین خدمات خیاطی بدم، چه کاریه زن بگیرم؟ چرا باید به خاطر داد و بیدادای مامانم خودمو مجبور به ازدواج کنم؟

فهمیدم من میتونم با همین رایانه جلو دستم، هم عشق بیارم تو خونه (فیلم عاشقانه)، هم تموم کارایی که خانوم آیندم قراره انجام بده رو انجام بدم و مهم تر از همه، از صرف زمان مهم و ارزشمندم برای سر و کله زدن، دعوا، بچه داری، خرید بیرون از منزل و… جلوگیری کنم.

با این تصمیم مهمی که گرفتم، علاوه بر تمام زمان هایی که تا اینجا قرار بود از دستشون ندم، زندگیمو بیمه کردم و تا آخر عمر از صرف زمان بیهوده جلوگیری کردم… و نتیجه چیشد؟

نتیجه نهایی:

قبل از گفتن نتیجه نهایی، یه پیشنهاد دوستانه به آقای دارن هاردی، نویسنده کتاب بکنم:

به نظرم این دوست عزیز، بهتره اون قسمت ابتدایی متن کتاب که در مورد انتخاب کارهای هدفمند برای انجام در زمان فراغت هستش رو یه کمی با فونت بزرگتر بنویسند تا واقعا بتونه نظر مخاطبو به خودش جلب کنه… چون من خیلی عادی از اونجا رد شدم و اصلا به این توجه نکردم که چه ۲۴ ساعت شبانه روزم رو در ترافیک بگذرونم، چه پای گوشی و چه تو خونه، عملا هیچ کار مفیدی انجام نمیدم.

همین کوتاهی آقای هاردی باعث شد حتی اون زمانی که تصمیم به دور شدن از فضای اینستاگرام گرفته بودم رو هم به مشاهده یک فصل از سریال game of thrones بگذرونم.

در نهایت چه مفید و چه غیر مفید، سایت خیاطی آنلاینِ الو خیاط و در کنار اون، جناب دارن هاردی به من کمک کردند که بتونم بیشتر از ۲۰ ساعت از زمان روزانم رو به جای تلف شدن، داخل خونه بگذرونم. نتیجه این ذخیره زمان ارزشمند رو در ادامه براتون به صورت تیتروار مینویسم، شاید شما هم تونستید تصمیمایی بگیرید که زندگیتون رو مثل زندگی من عوض کنه:

 •  تمام فصل های سریال friends رو به بهونه یادگیری زبان انگلیسی مشاهده کردم (در آخر فقط یه چندتا فحش انگلیسی یاد گرفتم)
 •  فصل ۱ سریال game of thrones رو دیدم.
 •  فصل ۲ و ۳ رو هم دیدم
 •  راستش فصل ۴ و ۵ رو هم دیدم ولی از دوستان شنیدم که دیدن دو فصل آخر فقط وقت تلف کردنه و منم که به شدت روی زمان حساس بودم، از دیدن بقیش صرف نظر کردم.
 •  کلی زمان آزاد پیدا کردم برای راهنمایی دوستانی که اصلا اهل مطالعه نیستند و از این نکات ارزشمند و مهم زندگی بی خبرند.
 •  به توصیه دارن هاردی، عادت روزانه ۱۰ دقیقه ورزش رو در خودم نهادینه کردم… بعد به این نتیجه رسیدم همون ۲ دقیقه پیاده روی که برای خرید نون به نونوایی میرم کافیه…. اما در نهایت یک استارتاپ دیگه برای سفارش آنلاین نون داغ پیداش شد و همه چیو خراب کرد.
 •  و…

  کلام آخر:

  دوستان عزیز این متن صرفا یک مقاله طنز بود… تمامی کتاب های معرفی شده در این مطلب از بهترین کتب روانشناسی و آموزشی حال حاضر هستند که مطالعه و البته اجرای صحیح راهکارهای آنها میتواند روی زندگی شما تاثیرات واقعا مثبتی داشته باشد.

 

 

 

مطالب مرتبط
0 نظر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید